• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 19 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Neuer mungon në dy javët e ardhshme


  Portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer, ka pësuar edhe një lëndim që do ta mbaj për rreth dy javë jashtë fushave të blerta.

  Gjermani u lëndua në ndeshjen e djeshme kundër Dusseldorfit, të cilën si mysafir e fituan bavarezët me rezultat 4:1.

  Portieri i klubit bavarez u largua nga fusha në minutën e 53-të pasi lëndoi këmbën e djathtë, njoftoi kampion aktual i Gjermanisë.

  Neuer do të humbasë ndeshjen kundër Werder Bremenit të Milot Rashicës në DFB Pkal si dhe kampionat ndërsa pritet edhe ndeshjen kundër Nurnbergut.

  Sezoni i kaluar, portieri ka luajtur vetëm tri ndeshje në Bundesliga shkaku i dëmtimit të këmbës.

  Bayern është i pari në tabelën e ligës elitare gjermane me vetëm një pikë më shumë se Borussia nga Dortmundi. /XH.K