• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Kosova Të gjitha

  Nesër AAK e PSD do prezantojnë deputetët dhe Haradinajn si kryeministër


  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate do të mbajnë një prej tubimeve më të mëdha, për të prezantuar kandidatin e përbashkët për kryeministër, si dhe listën e kandidatëve për deputetë në Kuvendin e Kosovës.

  Tashmë është bërë e ditur se listës do t’i prijë kryetari i AAK-së dhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj. Sipas një njoftimi për mediat nga AAK, tubimi do të mbahet në Pallatin e Rinisë në Prishtinë duke filluar nga ora 19:00.

  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate kanë punuar sot intensivisht në përpilimin e listës së përbashkët.

  Kujtojmë se 6 shtatori është dita e fundit kur partitë duhet t’i paraqesin listat e tyre me kandidatë. /Tiranapost.al/

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690