• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Nëna e këshilltares së Ramush Haradinaj vritet me 15 plumba nga bashkëshorti


  Një ngjarje e rëndë tronditi sot Kosovën, pasi një grua 41 vjeçe u qëllua për vdekje me 15 plumba nga bashkëshorti i saj.

  Sipas mediave vendase, viktima është gruaja e cila ka mbetur e vdekur është nëna e këshilltares së Kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, Diellza Hotit.

  A.V. është nëna e këshilltares së kryeministrit në largim Ramush Haradinaj, Diellza Hotit.

  Kjo e fundit ka bërë një dedikim të ndjerë në Instagram: “Pusho e qetë në paqe mami im, engjëlli im”.

  Viktima u qëllua nga bashkëshorti B.V. rreth orës 23:00 të së martës vetëm pak metra larg shtëpisë së tyre në rrugën “Hysni Morina”, në Prizren. Pas kryerjes së krimit autori kishte telefonuar policinë.

  Sipas raportimeve, e ndjera dhe autori nuk kishin pasur fëmijë me njëri-tjetrin nga kjo martesë, por nga martesat e mëparshme.

  Motivet e ngjarjes ende nuk janë bërë me dije./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post