• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Në Preshevë 28 Nëntori do të jetë protestë


  Shqiptarët e Luginës së Preshevës paralajmërojnë se do të protestojnë më 28 nëntor për të realizuar të drejtat e tyre, që shkelen në vazhdimësi nga autoritetet e Serbisë.

  Protesta organizohet nga OVL e UÇM-se dhe është mbështetur nga të gjitha subjektet politike në Luginë dhe nga organizatat tjera të shoqërisë shqiptare.

  Protestuesit do të mblidhen te Shtëpia e Kulturës në Prishtinë për të vazhduar deri të Kuvendi Komunal./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post