• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • My Tirana Të gjitha

  Në prag të reshjeve/ Bashkia në terren për pastrimin e pusetave


  Është vjeshtë dhe jemi në prag të reshjeve. Kështu Bashkia e Tiranës ka nisur një aksion për pastrimin dhe zhbllokimin e të gjitha zgarave shi-mbledhëse nga inertet dhe papastërtitë.

  Po ashtu punonjësit e Bashkisë po bëjnë edhe kontrollin dhe riparimin e pusetave që mund të jenë dëmtuar. Ndërsaa ato që janë vjedhur po zëendësohen me të reja, duke rritur kështu edhe sigurinë e kalimtarëve. E mbani mend vjet kur një grua ra në pusetë sepse nga shiu ishte mbushur e tëra dhe nuk dukej asgjë? Tani nuk do të ketë më kështu problemesh.

  Puna e bashkisë nuk është fokusuar vetëm në rrugët kryesore, por edhe në ato periferike./ Copyright Tiranapost.al/ Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]

  Foto nga puna në terren.
  Punonjësit e Bashkisë duke pastruar pusetat në kryeqytet.
  Punonjësit e Bashkisë duke pastruar pusetat.

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post