• Shqip
 • English
 • E hënë, 16 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Në Poloni, Lewa nuk ka rivalë


  Prej vitit 2011 kur nisi të shkëlqejë me Borussia Dortmund, Robert Lewandowski ka qenë pa diskutim lojtari më i mirë polak.

  Në çmimet që ndahen në fund të çdo viti nga Federata Polake e Futbollit, “Lewa” e ka fituar këtë çmim rregullisht, prej vitit 2011 deri në 2016 duke u bërë lojtari që e ka fituar me shumë këtë trofe personal në 20 vitet e fundit.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post