• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 20 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Në nëntor Italia do t’i propozojë BE-së të hapen negociatat


  Italia do t’i propozojë Bashkimit Europian që në nëntor t’i hapen negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Kështu tha kryeministri italian, Giuseppe Conte, gjatë një konferencë për shtyp në fund të samitit të liderëve të BE në Bruksel.

  “Ky është një shpullë e madhe për këto vende, gabim historik. Shumica e vendeve nuk kanë rënë dakord me këtë vendim të fundit dhe në nëntor do t’i propozojmë BE-së të hap në nëntor negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, tha Conte.

  Kështu Italia hiqet nga lista e vendeve anëtare të dyshuara, që Macron tha se nuk mbështetën Shqipërinë./ Tiranapost.al

  Macron ua fut në fund të gjithëve: Nuk është e vërtetë që vendet anëtare mbështetën Shqipërinë

  Nuk hapen negociatat!

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post