• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet My Tirana Të gjitha

  Në disa kafe ku mund të bëhesh poet ose shkrimtar në Tiranë


  Disa nga kafenetë e kryeqytetit kanë marrë një tjetër formë, shumë më elegante dhe u prezantuan ditët e fundit në një workshop të organizuar nga Bashkia e Tiranës, Bukinist dhe Moncheri Coffee Shop.

  Një prezantim të detajuar të aktivitetit dhe njëherësh të këtyre kafeneve e bëri Kryetari i Bashkisë për Natën, Rezart Cenaj në Instagram.

  “Në historinë e letërsisë kafeteritë gjithmonë kanë zenë një vend të veçantë, duke shërbyer si vend frymëzimi. ⁣⁣

  Tashmë, në disa kafeteri-librari të Tiranës, përveçse mund të shijosh një kafe të mirë apo një gotë verë, mund të lexosh një libër, të studiosh dhe punosh. ⁣⁣

  Për këtë folëm në ëorkshopin e organizuar në bashkëpunim me @bukinist.al, @enkeldemi dhe @monchericoffeeshop , ku diskutuam mbi këto arterie të reja të qytetit të cilat po i japin një tjetë frymë kohës së kaluar jashtë shtëpisë”, shkruan Rezart Cenaj në Instagram./Tiranapost.al

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post