• Shqip
 • English
 • E enjte, 14 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Rajoni Të gjitha

  Në 22 gusht shpërndahet Parlamenti i Kosovës


  Parlamenti i Kosovës do të shpërndahet më 22 gusht, datë e vendosur nga kryesia. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, u shpreh se vendimi u mor në pajtim me qëndrimin e të gjitha partive politike.

  “Zgjedhjet nuk janë vetëm mundësi dhe alternativë, por drejtim dhe vendim i duhur për qytetarët e vendit”, u shpreh Veseli.

  Pas shpërndarjes, Presidenti i Kosovës duhet të shpallë zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, që duhet të mbahen në një afat 45 ditë pas shpalljes së tyre.

  Ky vendim u mor pasi kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dha dorëheqjen më 19 korrik pasi u thirr për t’u marrë në pyetje nga Prokuroria e Posaçme, në Hagë./ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post