• Shqip
 • English
 • E shtunë, 18 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Ndryshon data. Asambleja Kombëtare e PS mblidhet me 23 korrik


  Vetëm dy ditë para njoftimit për mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, parashikuar në datën 22 korrik, mësohet se data është ndryshuar. Burime nga PS kanë thënë për disa media se mbledhja është vendosur të mbahet me datë 23 korrik, orën 6 të pasdites.

  Nuk dihet ende arsyeja pse data është shtyrë me një ditë, ndoshta axhenda e kryesisë së PS, por pritet të ketë zhvillime me rëndësi. A do njoftohen ndryshime në qeveri? Kryeministri Rama tha jo kur u pyet para dy ditësh nga gazetarët, por njoftoi zgjedhjet që do të mbahen brenda partisë. Një vend ku mendohet të mbahet Asambleja është Pallati i Kongreseve. Pritet të zbardhen vendimet e tjera në përfundim të kësaj mbledhje./ Tiranapost.al. E.B

  Rama mbledh kryesinë për herë të dytë brenda javës

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post