• Shqip
 • English
 • E enjte, 21 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Kronikë e zezë Të gjitha

  Pas 6 ditësh në agoni, ndërron jetë në spital shoferi i prokurorit Ndoja


  Vendi i punës si shofer i prokurorit Arjan Ndoja i kushtoi jetën Andi Malokut. Shoferi i prokurorit ndërroi jetë sot në Spitalin Ushtarak, pasi qëndroi për gjashtë ditë në agoni.

  Maloku nuk arriti t’i mbijetonte dot plagëve të shumta të marra në trup nga plumbat dhe nga përplasja e makinës, pasi doli nga rruga gjatë sulmit me armë. Ai u raportua se plumbat e kishin prekur në kraharor. Ditën kur ndodhi atentati nëna e tij tha për mediat se djali i saj “po jep jetën për një rrogë 30.000 lekë si shofer”.

  Nëna e Andi Malokut

  Pas këtij lajmi pritet të ndryshojë edhe akuza për të arrestuarin e vetëm për atentatin, Redjan Rraja. Akuza e “vrasjes së mbetur në tentativë kundër dy ose më shumë personave”, do të kthehet në atë të vrasjes.

  Shoferi mbeti i plagosur bashkë me prokurorin Arjan Ndoja, që ishte shënjestra e atentatit në mblikalimin e Shkozetit dhe me shoqëruesin e tij, Landi Muharremin, të njohur si “i forti” i Sukthit.

  30-vjeçari ishte ish-punonjës policie në Komisariatin e Krujës. Maloku kishte shërbyer si shofer i prokurorit Arjan Ndoja që nga koha kur ky i fundit ishte emëruar drejtues i Prokurorisë së Durrësit nga ish-kryeprokurorja Ina Rama. Pas largimit të tij si drejtues i prokurorisë së Durrësit, Maloku vijoi të jetë shofer i prokurorit Ndoja. Më pas ai dha dorëheqjen nga policia dhe vijoi punën me prokurorin Ndoja si shofer./ Tiranapost.al

  Shoferi la punën si polic për t’i shërbyer prokurorit Ndoja. Nëna e tij: Po jep jetën për një rrogë 30.000 lekë!

  Momenti kur prokurori Ndoja dhe 2 të plagosurit u nxorën nga makina nga dëshmitarët

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post