• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Ndahet nga jeta ish-portieri i Kombëtares


  Ndahet nga jeta në moshën 78-vjeçare ish-portieri i Kombëtares së Shqipërisë, njëherësh edhe i Partizanit, Mikel Janku.

  Ai ka mbrojtur portën e skuadrës së Partizanit dhe të Kombëtares së Shqipërisë në periudhën 1962-1969 dhe 1964-1967.

  Janku ka lindur në Tiranë më 25 tetor 1941./XH.K