• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Art & Kulturë Lifestyle Të gjitha TIP top

  Ndahet nga jeta Fehmi Hoshafi, regjisori që na fali Tilin, Makun dhe Kapedanin


  Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare Fehmi Hoshafi, regjisori i mirënjohur i filmave shqiptarë. Falë tij kemi sot Tilin nga “Shoku ynë Tili”, Kapedanin nga filmi me të njëjtin titull dhe Makun nga “Zëdhënësi i grave”. Këto janë vetëm disa nga krijimet e regjisorit.

  *Ky post u realizua nga Fabjola Hije

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post