• Shqip
 • English
 • E martë, 21 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Mourinho mendon për merkaton, nis kontaktet me mesfushorin belg


  Eksperienca në Kinë mund të ketë përfunduar për mesfushorin belg, Marouane Fellaini.

  32-vjeçari ka qënë deciziv për Shandong Luneng, por niveli i ulët i futbollit në kampionatin aziatik, duket se e ka lodhur Fellainin. Kjo ka ngjallur interesin e shumë skuadrave, me “DH Net” që zbulon edhe destinacionin e tij të ri.

  Duke iu referuar këtyre burimeve, Fellaini ka nisur kontaktet për një rikthim në Premier League. Tottenham Hotspur e ka në listën e dëshirave të saj, me teknikun, Jose Mourinho që e kërkon me çdo kusht në ekip.

  Dyshja njihet prej kohësh, me luzitanin që e ka drejtuar mesfushorin gjatë kohës kur ishte pjesë e Manchester United. Bisedimet janë në fillesat e saj, me transferimin që mund të ndodh që në merkaton e janarit. /XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post