• Shqip
 • English
 • E martë, 28 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Moti: Temperaturat shkojnë 27 gradë sot, por ja zonat ku do bjerë shi


  Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare paraqiten në gjithë vendin gjatë paradites, por mesdita sërish zhvillon vranësirat duke sjellë shira në rajonin verior të territorit. Pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e motit duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë.

  Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 37 °C.

  Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë./ Tiranapost.al. 

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post