• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Moti/ Temperaturat mbi 37 gradë sot


  Moti – E hënë, 10 Qershor 2019
  —————————————————————-
  Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme DOMINOJNE në të gjithë territorin, më të dukshme vranësira do të PARAQITEN në Juglindje të vendit POR pa rrezikuar rreshje.

  Mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit duke rrezikuar shira të izoluar. Orët e natës përmirësojnë sërish kushtet atmosferike duke ri-kthyer kthjellimet.

  Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C minimumi deri mbi 37°C maksimumi.

  Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperendimor duke gjeneruar në det dallgëzim të ulët./ Tiranapost.al. 

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690