• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Moti sot sipas Meteoalb: Rriten ndjeshëm temperaturat në mesditë


  Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës PARAQITET me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në ekstremin verior duke gjeneruar shira lokal. Mesdita sjellë zhvillim të vranësirave edhe në zonat lindore duke gjeneruar shira lokal, rajoni perëndimor VIJON në ndikimin e motit të kthjellët. Orët e natës do të ri-kthejnë kthjellimet në të gjithë territorin.

  Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht KU më e ndjeshme rritja do të jetë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 11°C deri në 27°C.

  Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 30 km/h, nga drejtimi kryesisht Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./ Tiranapost.al 

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690