• Shqip
 • English
 • E martë, 15 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Moti sot me vranësira, por edhe me rritje temperaturash


  Moti –  E enjte, 18 Prill 2019

  —————————————————————-

  Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës DOMINOHEN nga alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin, POR më të dukshme paraqiten në ekstremin jugor. Pasditja sjellë zhvillim të vranësirave në këtë rajon duke gjeneruar shira të pakët e të izoluar. Orët e natës ri-kthjejnë sërish kthjellimet në të gjithë Shqipërinë.

  Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes POR më e ndjeshme rritja do të jetë në orët e mesditës  duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 24°C. Era do fryjë e lehtë në jug dhe qendër por mesatare në veri me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./ Parashikimi i motit nga Meteoalb. / Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690