• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Moti sipas Meteoalb: Koha sot është fiks për plazh


  Moti – E shtunë, 8 Qershor 2019

  —————————————————————-

  Sipas MeteoAlb: Mot kryesisht i kthjellët dominon në ultësirën perëndimore, por vranësira të shpeshta paraqiten në zonat malore, kryesisht në verilindje dhe juglindje të vendit gjatë paradites. Pasditja mbetet me alternime kthjellimesh e vranësirash kalimtare për veriun, ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet me kthjellime.

  Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 16°C verilindja deri mbi 34°C jugperëndimi.

  Era do fryjë e lehte në tokë dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 3 ballë./ Tiranapost.al

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690