• Shqip
 • English
 • E hënë, 19 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Moti sipas Meteoalb: Ditë vere, ja sa do shënojë termometri


  Sipas MeteoAlb: Masat ajrore te qendrueshme do te diktojne mot te kthjellet dhe vranesira te lehta ne zonat malore deri pas mesdites kur pritet shtim i vranesirave ne ekstremin verior. POR pasditja dhe oret e nates do te DOMINOHEN nga kthjellimet ne te gjithe shqiperine.

  Temperaturat e ajrit do të rriten ne mengjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 14°C minimumi deri mbi 32°C maksimumi.

  Era do fryjë e lehte me shpejtësi deri 25 km/h, nga drejtimi kryesisht Veriperendimor duke gjeneruar në det dallgëzim i ulet./ Tiranapost.al.