Kryesore Moti Te gjitha

Moti për sot, temperaturat rriten në mesditë


Kthjellime e vranësira të lehta dominojnë pjesën më të madhe të territorit, më të shpeshta vranësirat paraqiten në ekstremin jugor. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime e vranësira kalimtare në veri dhe në qendër.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por rritjen më të ndjeshme e sjellin orët e mesditës. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 27km/h nga drejtimi veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 1-2 ballë./Tiranapost.al