Kryesore Moti Te gjitha

Moti, edhe sot verë


Kthjellimet dominojnë në zonat veriore e jugore të vendit, por kthjellime  e vranësira kalimtare do të ketë në qendër dhe në vijën bregdetare të Adriatikut.

Pasditja vijon e kthjellët në veri, por kthjellime e vranësira kalimtare do të ketë qendra dhe jugu deri vonë pasdite, kur pritet rikthjellim i kushteve të motit në territor.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes, por një rënie të lehtë do të pësojnë vlerat termike të mesditës. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 28 km/h nga veriperëndimi duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.