• Shqip
 • English
 • E shtunë, 25 Maj 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Monika Kryemadhi: Tani e kuptoj ku shkojnë paratë!


  Këtë mbrëmje, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një status në facebook ku përmes një gjuhe të ashpër i drejtohet Ramës, të cilit i kërkon që të dëmshpërblejë banorët te Unaza e Re. Ajo shkruan se këta banorë i dhanë vlerë tokës aty, ndaj dhe duhen dëmshpërblyer.

  Lexoni të plotë statusin e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi:

  Tani e kuptoj ku shkojnë paratë!

  E kuptoj edhe pse mbllaçitet kur i themi që të dëmshpërblejë banorët e Unazës së Re!

  Bëje zemren gur, mos i dërgo në offshore, por jepja qytetarëve të tu, që kanë 27 vjet që paguajnë drita, ujë dhe taskat që ti ke rritur.

  ATA i dhane vlere tokës aty!

  Është e padrejtë të shkatërrosh jetën e 1000 familjeve, vetëm e vetëm që ti të marrësh 18 milion euro dhe klientët e tu pallate.

  Turp, mos u ngopsh!/Tiranapost.al