Lifestyle Showbiz Te gjitha TIP top

Modelja rrezikon jetën për Shqipërinë. Erion Veliaj i bën dhuratë


Modelja Blerta Leka do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Universe në datën 26 nëntor në Washington. Në një intervistë të dhënë para pak ditësh, tregoi se kishte rrezikuar jetën ndërkohë që xhironte në liqenin e Bovillës. Pamjet duhet të xhiroheshin atje për të promovuar Shqipërinë, por edhe për të dhënë mesazhin e kapërcimit të vështirësive. Ajo ishte ngjitur në 620 metra lartësi për të regjistruar pamjet, të cilat përpos mesazhit do të jenë edhe reklamë e mirë për Liqenin e Bovillës.

(Erion Veliaj dhe Blerta Leka, foto nga Google)

Për këtë arsye Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj e ftoi në zyrën e tij dhe i dha si dhuratë simbolin e Tiranës, Kullën e Sahatit.
Pas këtij vlerësimi e presin ethe të mëdha. Përpara është konkursi i bukurisë.

F.H/Tiranapost.al

Na kontaktoni: 0684084690 /email: [email protected]