• Shqip
 • English
 • E enjte, 22 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Art & Kulturë Të gjitha

  Mirela Kumbaro, një postim dhe një pikë helm për armiqtë!


  Ka zgjedhur një pjesë nga Libri i Ilir Konomit. Është një përshkrim i Stambollit që Facebook ia ka nxjerrë para syve ministres e cila prej tre ditësh u vendos be krye të ‘memeve’ për citatin e një shkrimtari por që u prit me shpoti në rrjet. Kumbaro nuk është dorëzuar dhe sot ka vazhduar me fushatën e librave duke lënë edhe një pikë helm për ata që e përqeshën mesazhin e saj:

  “Miremengjes😊 me kete “kafe”☕️ letrare📖 nga @ilirikonomi te libri “Pavaresia”,
  qe fejsbuku e nxjerr nga senduku i vet e ma rivendos sot ne sofren publike🤲🏻 si per te me kujtuar, sot me shume se asnjehere, se ia vlen gjithmone te #TakohemiPerNjeLiber📕,
  Ia vlen gjithmone çdo perpjekje per #Leximin📜
  Ndaje me miq nese te pelqen
  Por edhe me “armiq” se u ben mire 😀”/ Copyright Tiranapost.al

  Screenshot nga postimi i ministres së Kulturës Mirela Kumbaros në Instagram.

  Mirela Kumbaro mendoi si përkthyese dhe jo si ministre, por rrjeti nuk e mirëkuptoi fjalën f…