• Shqip
 • English
 • E martë, 12 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lajme shkurt Të gjitha

  Ministri Bushati në shtëpinë e Admirit, që humbi jetën në Genova


  Pasi Ministria e Jashtme bashkë me konsullatën shqiptare në Milano janë kujdesur që të sjellin trupin e pajetë të Admirit në Oblikë, ministri Bushati sot ka mbërritur tek familjarët për t’i ngushëlluar.

  Statusi i ministrit Bushati ne Tweeter

  Ministri Bushati është gjithashtu deputet i parë i Shkodrës dhe drejtuesi politik i Partisë Socialiste në këtë qark dhe angazhimi për rastin dhe vizita sot duken të jenë më shumë në statusin e njeriut të zonës sesa vetëm si ministër.

  Admiri është një nga dy shqiptarët që humbi jetën në aksidentin tragjik kur u shemb ura në Genova. Një lajm i trishte për xhenovezët dhe Shqipërinë, që pati dy të rinj viktima/Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post