• Shqip
 • English
 • E enjte, 17 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Militantët thyejnë xhamat dhe i vënë zjarrin shkollës, ministri Lleshaj reagon për ngjarjen në Shkodër


  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar për situatën e tensionuar të krijuar pasditen e sotme në Shkodër, ku militanët e PD kanë thyer xhamat dhe i kanë vënë zjarrin shkollës ku ndodhet KZAZ nr.

  Përmes një postimi në “Twitter”, ministri thotë:

  Përpjekje e turpshme e përfaqësuesve të PD për të djegur një shkollë në Shkodër. Ftoj qytetarët e Shkodrës që të distancohen nga ky turp i pamasë dhe të izolojnë bijtë e dh unës.

  Asnjë drejtues bashkie nuk mund të mbajë me dhu në dhe me zjarr mandatin që tashmë po mbaron. Nuk ka asnjë mundësi që dhunuesit t’i shpëtojnë ligjit. Pushteti mund të mbahet vetëm me votën e qytetarëve. /Tiranapost.al/

  VIDEO/ Nuk lejojnë materialet zgjedhore në KZAZ, militantët e PD i vënë flakën shkollës në Shkodër

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]