• Shqip
 • English
 • E diel, 25 Gusht 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Meunier opsioni kryesor për zëvendësimin e Valencias te United


  Manchester United është duke i shqyrtuar opsionet e transferimit të mbrojtësit të djathtë të Paris Saint-Germainit, Thomas Meunier.

  Independent bën të ditur se Djajtë e Kuq do të përpiqen gjatë verës që t’i sigurojnë shërbimet e futbollistit 27 vjeçar.

  Belgu do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij në Parc des Princes gjatë verës, porse ka minutazh të kufizuar nën drejtimin e Thomas Tuchel.

  Ai është një tifoz i Djajve të Kuq prandaj do t’i pëlqente mundësia e transferimit në Old Trafford.

  Aaron Wan-Bissaka dhe Kieran Trippier janë po ashtu në listë, mirëpo Meunier është opsioni më i lirë.

  Duke qenë se Antonio Valencia dëshiron të largohet nga Unitedi, klubi anglez është në kërkim të lojtarit që do ta zëvendësojë atë. /XH.K