• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 22 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Meta – Ramës: O Zot ç’më ka gjetur me këtë njeri!


  Dje Presidenti Meta i premtoi kryeministrit Rama se do t’i japë dekoratën “Urdhëri i Skënderbeut”, nëse çelen negociatat për në BE.

  Ndërsa sot me një status sa në formë batute aq dhe ngacmues, Meta shkruan se do të marrë “Urdhrin Tao-Spiropali” lidhur me deklaratat që këta të dy bënë në Kuvend ndërsa u shprehën për rrëzimin e dekreteve të tij.

  “O Zot ç’më ka gjetur me këtë njeri! Unë dua t’i jap ‘Urdhrin e Skënderbeut’, ky kërkon vetëm ‘Urdhrin e Tao-Spiropalit’!”, shkruan Meta në Facebook.

  Ky është reagimi i parë i Metës lidhur me rrëzimin e tetë dekreteve të tij, pasi më herët në rrjetet sociale komentoi vetëm zëdhënësi Tedi Blushi./ Tiranapost.al

  PS i rrëzon tetë dekretet Metës në Kuvend, reagon presidenca

  Rama dhe Basha mund të jenë duke u marrë vesh me njëri-tjetrin, Meta thotë nuk është xheloz por lë të kuptojë…

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post