• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Meta nis sot konsultimet me partitë për caktimin e datës së zgjedhjeve


  Presidenti Meta do të mbajë sot takimet e para me partitë për të caktuar një tjetër datë zgjedhjesh. Mësohet se janë partitë e grupimit të qendrës së djathtë, me liderët që kanë kërkuar takim me presidentin Meta.

  Sot në orën shtatë Meta do ketë takim me liderët e GQD-së. Takimet do të nisin fill pas vizitës së presidentit Meta në Kosovë, me rastin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s që çliruan vendin nga forcat serbe.

  Kujtojmë se ditën e hënë Meta zhdekretoi datën 30 qershor për zgjedhjet lokale, por nga ana tjetër kryeministri Rama sot pasdite do të vijojë fushatën zgjedhore./ Tiranapost.al. E.B

  6 përgjigje shkurt të presidentit Meta dhe një mesazh: Vazhdon

  Brukseli thotë zgjedhjet do bëhen në 30 qershor, Meta: Kush do të kontribuojë me ngatërresa të vazhdojë, por presidenti jam unë

  Meta: Zgjedhje pa dekretin e presidentit nuk do ketë!

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690