• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Meta në Facebook: PS ka plot diplomatë të sprovuar që mund të drejtojnë politikën e jashtme, MEPJ s’është autoshkollë


  Vijojnë replikat në distancë mes Presidentit Meta dhe kryeministrit Rama. Reagimi i fundit vjen nga Presidenti i cili përmes një statusi në Facebook shkruan:

  “Sot, në momente të rëndësishme të sfidave tona rajonale, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkollë ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit Perëndimor.

  Partia Socialiste ka kapacitete të jashtezakonshme në fushën e politikës së jashtme dhe Shqipëria ka shumë diplomatë të sprovuar, të cilët mund të vendosen në drejtimin e politikës sonë të jashtme, pa kaluar nga autoshkolla e ndryshimit të kufijve në gjithë Ballkanin Perëndimor.

  Shqipëria do jetë gjithmonë faktor paqe e stabiliteti në rajon.

  Shqipëria do ketë një lidership të besueshëm edhe në kryesimin e OSBE-së.”/ E.D – Copyright Tiranapost.al