• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Meta me Delegacionin e Venecias ‘gjen fajtorët’: Shqipëria nuk do ishte kurrë në këtë situatë nëse…


  Pas takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, që ka mbërritur në Tiranë dhe në fund do të japë një opinion për raportin e Komisionit Hetmor siç pretendon PS me shkeljet e presidentit, ku kërkohet edhe shkarkimi i tij, vetë presdienti ka reaguar në një postim në Twitter. Nuk zbulon shumë se çfarë ka biseduar konkretisht me delegacionin e Komisionit, por jep një mesazh për palët politike që për presidentin e kanë futur vendin në një krizë të thellë sepse nuk kanë respektuar rekomandimet e tyre, që në të kaluarën.

  “Ndryshe vendi nuk do ishte kurrë në këtë situatë”, shkruan presidenti.

  të prisja sot një përfaqësi të . Nëse do ishin respektuar e tyre në të kaluarën, kurrë nuk do të ishte në këtë situatë. /Tiranapost.al. 

   

  Nga Drejtësia e re tek ndryshimi i sistemit zgjedhor. Ruçi me Komisionin e Venecias, Gjiknuri me ambasadorin gjerman

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690