• Shqip
 • English
 • E shtunë, 21 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Messi sportisti më i paguar në botë


  Lionel Messi ishte atleti më i paguar në botë gjatë vitit të kaluar, njoftoi Forbes.

  Mesfushori i Barcelonës dhe Argjentinës, Messi hodhi nga froni boksierin Floyd Mayweather si sportisti më i paguar në botë, duke arritur një pasuri prej 127 milionë dollarë.

  Gjithashtu Messi është para rivalit të tij Cristiano Ronaldo. Ylli portugez, mbante vendin e dytë me fitime prej 109 milionë dollarësh.

  Sulmuesi i Brazilit dhe Paris Saint-Germain, Neymar përfundoi në vendin e tretë me pasuri 105 milionë dollarë.

  Ndërsa vendin e katërt e zuri ylli i boksit Saul “Canelo” Alvarez me 94 milionë dollarë. /XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690