• Shqip
 • English
 • E diel, 20 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Më vjen për të vjellë! Rama komenton nga Serbia për Nobelistin që adhuronte Millosheviçin


  Ironike disi, që një lajm për Nobelin e fansit të Millosheviçit Edi Rama e mori në Serbi.

  Kryeministri që sot nënshkroi “Mini Shengenin” mes Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, nuk e ka pritur me qetësi dot një çmim të tillë që siç thotë i vjen për të vjellë nga errësimi i një autoriteti moral siç është Akademia e Nobelit.

  Rama shkruan:

  “Kurrë nuk mendoja se do të më vinte për të vjellë për shkak të një çmimi Nobel, por paturpësia po bëhet pjesë normale e botës ku jetojmë. Pas zgjedhjes së turpshme të bërë nga një autoritet me moral si Akademia Nobel, turpi është vulosur si një vlerë e re. Jo nuk mund të bëhemi kaq tolerant ndaj racizmit dhe gjenocidit”.

  Reagimet kanë qenë të shumta. Disa i kujtojnë raportet me Serbinë. Presidenti serb Vuçiç ka qenë ministër i Informacionit në kohën e Sllobodan Millosheviçit./ Tiranapost.al

  E turpshme! Nobeli për fansin e Millosheviçit krijon reagime online

  Kush është shkrimtari austriak që mori Nobelin në Letërsi sot? Si fillim: Një fans i zjarrtë i Millosheviçit

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]