• Shqip
 • English
 • E martë, 19 Nëntor 2019
 • Shqip
 • English
 • Bukuri Lifestyle Të gjitha

  Më thuaj çfarë lëkure ke, të them çfarë kremi mbrojtës të marrësh


  Të vësh krem mbrojtjes nga dielli është një nga gjërat më të nevojshme.

  Dhe ndërsa është gjëja më e thjesht për të mbrojtur lëkurën nga shenjave të dukshme të plakjes, shpesh mund të zgjidhni kremin e gabuar që mund të jetë shumë i bardhë, i vështirë për t’u përhapur apo i pamundur për ta aplikuar për një make-up.

  Por, kremrat kundër diellit kanë bërë një ndryshim të madh, sa nuk do të harroni kurrë t’i vendosni: i përshtaten tipit të lëkurë.

  Për lëkurë të thatë: M.D.SolarSciences Mineral SPF 50, 30$

  Për lëkurë të yndyrshme: Murad InvisiBlur Perfecting Shield SPF 30, 65$

  Për lëkurë me akne: Neutrogena Clear Face SPF 30, 12$

  Kundër plakjes: SkinMedica Total Defense + Repair SPF 34, 68$

  Për lëkurat e errëta: La Roche-Posay Anthelios 60, 36$

  Burimi Glamour/ Tiranapost.al

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post