• Shqip
 • English
 • E martë, 21 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Të gjitha TIP top

  Me laps në dorë… sa kohë humbet në tualet, në radhë dhe në parkim


  Meqë jemi në fund të vitit le t`i hedhim një sy të gjithë vendeve ku e shpërdoruam ditën më kot.

  Duke u përpjekur të na zinte gjumi

  Studiuesit kanë zbuluar se njerëzit humbasin 7 vjet gjatë jetës duke u përpjekur t`i zërë gjumi.

  Në parkim

  248 ditë humbasim duke kërkuar parkim, që i thonë gati 1 vit të jetës.

  Duke bërë pazar

  Këtu janë bërë studime vetëm për gratë që kalojnë 8 vjet e gjysmë duke blerë dhe ndoshta burrat duke i pritur pas dhomës së provës.

  Në dietë

  Një grua kalon mesatarisht 17 vite të jetës në dietë.

  Duke u bërë gati

  Ndërkohë që ai të pret pas dere, ti vazhdon të bëhesh gati me nge dhe shpenzon kështu 136 ditë të jetës, duke mos llogaritur 287 të tjera që mendohet ç`do veshë. Kurse një burri i mjaftojnë 46 ditë.

  Duke bërë ushtrime

  Nuk ia kalon pazarit, jo. 1 vit e 4 muaj kalojnë duke bërë ushtrime.

  Para telefonit

  Është e trishtë, por 11 vite na ikin para ekranit të telefonit.

  Ulur

  Kjo varet nga puna, po një mesatare tregon se 21 vite të jetës njeriu i kalon ulur.

  Ulur në WC

  92 ditë të jetës shpenzohen në tualet, mbi WC. Po kjo për njerëzit që nuk marrin me vete as telefonin e as ndonjë libër.

  Duke pritur në radhë

  235 ditë të jetës i kalojmë në radhë dhe lum ata që e shfrytëzojnë këtë kohë duke lexuar apo dëgjuar muzikë.

  *Ky post u përshtat nga Bright Side dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post