• Shqip
 • English
 • E martë, 10 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Mbyllet seanca e fundit për këtë sezon parlamentar, miratohen ndryshimet në Kodin Penal


  Kuvendi ka miratuar me 96 vota pro 11 kundër dhe 2 abstenim janë miratuar ndryshimet në Kodin Penal.

  Ndryshimet që janë miratuar lidhen mbrojtjen e të drejtës së autorit, ruajtjen e qetësisë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ushqimore, mbajtjen e armëve pa leje, mbrojtjen e mjedisit dhe kodin elektoral.

  Gjithashtu këtë të enjte, e cila ishte e fundit për këtë sezon parlamentar, Kuvendi ka miratuar me 90 vota pro e 8 kundër edhe projektligjin për Mbrojtjen Civile. /Tiranapost.al/

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post