• Shqip
 • English
 • E diel, 26 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Mbyllen hetimet për 3.4 milionë eurot në ‘Toyota Yaris’


  Prokuroria për Krime të Rënda ka mbyllur hetimet për dosjen e kapjes së 3.4 milion euro në “Toyota Yaris”, rreth një vit më parë në Portin e Durrësit”. Edi Lika, Klevi Lika dhe Alban Mollaymeri, janë marrë të pandehur dhe do të gjykohen për veprat penale të “Grupit të strukturuar kriminal” dhe “Pastrim parash”.

  Ndërkohë hetimet janë në vijim për dy kushurinjtë Vladi, hetime të cilat po bëhen në bashkëpunim edhe me autoritetet belge. Kujtojmë se dy muaj më parë në vendin tonë një grup i posaçëm nga Belgjika mbërriti në vendin tonë dhe mori në pyetje të arrestuarit për këtë çështje./ Tiranapost. 

  Bllokohen toka në Gjirin e Lalzit dhe para të grupit kriminal “Toyota Yaris”

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post