• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Politikë Të gjitha

  Mblidhen protestuesit, por mungojnë opozitarët


  Sapo ka nisur zyrtarisht protesta e opozitës, ndërsa demonstruesit janë mbledhur për të marshuar drejt Kryeministrisë.
  Por ende mungojnë organizatorët, të cilët janë ish-deputetët e opozitës. Ndërkohë punonjësit e policisë janë pozicionuar dhe kanë krijuar kordonin rrethues para Kryeministrisë.


  Gjithashtu përpara Kryeministrisë është ngritur edhe një podium, ku pritet të mbajë një fjalim kreu i PD-së, Lulzim Basha.

  Pavarësisht se është vetëm fillimi i protestës kanë filluar të hidhen tymuese dhe shashka nga ana e protestuesve./Tiranapost.al