• Shqip
 • English
 • E hënë, 20 Janar 2020
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Mbledhja e familjes mbretërore merr vendimin për Harry-n dhe Meghan-in


  “Sot familja pati një debat shumë konstruktiv për të ardhmen e nippit tim dhe familjes së tij.

  Gjithe familja dhe unë e mbështesim dëshirën e tyre për të krijuar një jetë të re si një familje e re. Edhe pse do donim t`i kishim mbretërore me kohë të plotë, respektojmë dëshirën e tyre për të bërë një jetë të pavarur, duke mbetur një pjesë me vlerë e familjes sonë.

  Harry dhe Meghan kanë qenë të qartë duke thënë se nuk do përdorin fondet publike për jetën e tyre të re”, shkruhet ndër të tjera bnë deklaratë e mbretëreshës, pas mbledhjes familjare që u bë sot për të vendosur rreth të ardhmes së Harry-t dhe Meghan që shprehën dëshirën për të bërë një jetë të thjeshtë mes Kanadasë dhe Anglisë e për të mos qenë më mbretërore.

  The Queen's statement in full this evening after a day of showdown talks to decide the futures of Prince Harry and Meghan Markle

  *Ky post u realizua nga Fabjola Hije

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post