• Shqip
 • English
 • E martë, 16 Korrik 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Matuidi: Qëndroj te Juve, shpresoj njëjtë të bëjë edhe Allegri


  Blaise Matuidi shpreson që Max Allegri të mbetet trajner i Juventusit, pasi ia vetë do të qëndrojë me 100 për qind në klubin bardhezi.

  E ardhmja e Allegrit pritet të vendoset në një takim me presidentin e Juventusit Andrea Agnelli të mërkurën.

  “Allegri ka bërë një punë të shkëlqyer këtu dhe shpresoj që ai të qëndrojë: ai ka treguar cilësi të shkëlqyeshme dhe është një trajner i shkëlqyeshëm”.

  “Ne duhet të mendojmë për të luajtur dhe për të patur një ndeshje të mirë të dielën në stadium kundër Atalanta për të festuar Scudetton”.

  “Jam i lumtur në Juve, ndihem në shtëpi dhe nuk kam probleme. Unë jam mirë dhe do të qëndroj me 100 për qind dhe Raiola do të kujdeset për rinovimin tim: ai më njeh më shumë se kushdo”.

  32-vjeçari u pyet për një kthim të mundshëm për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

  “Të gjithë lojtarët e mirë janë të mirëpritur këtu: i uroj atij më të mirën dhe shpresoj që ai të marrë vendimin e duhur”, përfundoi ai. /XH.K