• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Bukuri Lifestyle Shëndet Të gjitha TIP top

  Maska e darkës me dy përbërës, domate dhe sodë


  Është e thjeshtë, e lirë dhe kërkon vetëm dy përbërës që të gjithë i kemi në shtëpi: domate dhe sodë. Kjo maskë përmban shumë vitamina: vitamina B9 eliminon aknet, vitamina A lufton në mënyrë të përkryer thatësinë e lëkurës, vitamina K heq pigmentim të tepruar, vitamina H dhe zinku ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave të lëkurës, kaliumi hidraton, kalciumi zbut rinovon lëkurën.

  Receta:

  Shtrydh një domate;

  Përizeje  me 2 lugë sodë buke;

  Përhape në fytyrë dhe lëre për 10 minuta;

  Laje fytyrën me ujë të vakët

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690