• Shqip
 • English
 • E enjte, 20 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Aktualitet Të gjitha

  Masa për të arrestuarit e protestës, prokuroria kërkon burg për 16 prej tyre


  Ka filluar seanca për masat ndaj protestuesve që u ndaluan për dhunë në protestën e 13 prillit të mbajtur në orën 6 e që shkaktoi lëndimin e pesë punonjësve të policisë, por edhe disa protestues. Mësohet se prokuroria kërkon masën ‘arrest me burg’ për 16 protestues, dhe masën ‘detyrim paraqitje’ për 21 protestues të tjerë.  Pritet që Gjykata të japë masat. / Copyright/ Tiranapost.al. E.B

  Protesta e dhunshme/ Manastirliu: 11 nga të plagosurit dolën nga spitali

  Bilanci zyrtar/ 37 të arrestuar për dhunë në protestë, Gazmend Bardhi në hetim për herë të tretë