• Shqip
 • English
 • E hënë, 23 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Moti Të gjitha

  Masa ajrore afrikane në Shqipëri. Ja sa do shënojë termometri sot


  Moti – E martë, 23 Korrik 2019
  —————————————————————-
  Sipas MeteoAlb: Qarkullimi i masave ajrore me origjine Afrikane KA diktuar mot të kthjellët dhe te nxehte në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Verior -Verilindore KU gjatë orëve të vona te mbremjes do te shfaqen vranësira te lehta.

  Temperaturat e ajrit VIJOJNE te larta duke bere qe termometri në mesditë te arrije deri në 39°C.

  Era do fryjë mesatare ne toke dhe deri e forte ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë. / Tiranapost.al. 

   

   

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690