• Shqip
 • English
 • E hënë, 16 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Manchester United gati 80 milionë euro për ish-lojtarin e vet


  Manchester United është duke zhvilluar një ndër sezonet më të dobët në 3 dekadat e fundit.

  “Djajtë e Kuq” duken shumë larg pritshmërive dhe të gjendur në këtë situatë dëshirojnë të përforcojnë skuadrën në merkaton e janarit. Drejtuesit e United ka piketuar lojarin e Crystal Palacet, Wilfried Zaha si njeriun e duhur për të përforcuar repartin e sulmit. Zaha ka luajtur më parë në “Old Trafford” në vitin 2013, por asaj kohe ishte një talent i cili nuk arriti të bindte me aftësitë e tij

  Tabloidi britanik “The Sun” shkruan se sulmuesi dëshiron një rikthim në Manchester për t’i treguar të gjithë vlerat që disponon. Skuadra e drejtuar nga Ola Solskjaer për të siguruar shërbimet e Zaha duhet të shpenzoi 80 milionë euro./XH.K

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post