• Shqip
 • English
 • E diel, 22 Shtator 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Maldini konfirmon largimin e dy mbrojtësve të Milanit


  Nënkampioni i botës me Kroacinë nuk është më një lojtar i Milanit.

  Bëhet fjalë për Ivan Strinicin, i cili aktualisht është duke kërkuar një klub të ri pas një problemi me zemrën.

  Leo Duarte, Rafael Leo dhe Ismael Bennacer gjatë ditë së sotme janë prezantuar te klubi i kuqezinjve dhe me këtë rast ka folur Paolo Maldini.

  Ky i fundit ka konfirmuar se tashmë klubi ka liruar dy futbollistë, dy mbrojtësit e krahut të majtë – Strinic dhe Diego Laxalt.

  “Të dy mbrojtësit po largohen, Laxalt dhe Strinic,” konfirmoi Paolo Maldini gjatë prezantimit zyrtar të tri futbollistëve.

  Ndryshe, Milan tashmë ka sjell mbrojtësin e krahut të majtë të Real Madridit, Theo Hernandez, i cili është lënduar kohët e fundit në ndeshjet miqësore të Milanit./XH.K

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690