• Shqip
 • English
 • E hënë, 9 Dhjetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Lifestyle Showbiz Të gjitha TIP top

  Madonna pranon se ka pirë një filxhan urinë dhe na e sugjeron të gjithëve


  Dhe kjo duket se nuk ka lidhje me dëshirën e saj për të bërë pak zhurmë, por me një trajtim që sa vjen e po bëhet më popullor, sidomos në mesin e sportistëve. Ajo sugjeron të futesh në një vaskë të akullt, pra në ujë shumë të ftohtë dhe pas qëndrimit aty për një minutë (ose aq sa mund ta durosh) të dalësh e të pish një filxhan urinë. Kjo i bën mirë muskujve e lëkurës sidomos atyre që i vënë në punë gjatë ditës.

  Going for it: Madonna claims to drink a cup of URINE after showing off her bruises while sitting in an ice bath during her Madame X tour
  Madonna

  Ka bërë edhe një video të procesit, madje edhe me filxhanin të mbushur me lëng të verdhë, që thotë se është urina e saj.

  Trajtimi i vaskës së akullt po njihet, përkrahet po aq sa edhe po kundërshtohet si pasojë e hipotermisë. Aplikuesit mund të rrezikojnë në një zbritje të temperaturës nën 36 gradë dhe shkaktimin e vdekjes si pasojë. Gjithsesi Madonna s`ka frikë.

  *Ky post u përshtat nga Daily Mail dhe është realizuar nga Fabjola Hije.

   

  Për t’u bërë pjesë e grupit "TiranaPost" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Tirana Post