• Shqip
 • English
 • E mërkurë, 26 Qershor 2019
 • Shqip
 • English
 • Politikë Të gjitha

  Macron po bisedon për diçka serioze me Ramën dhe Thaçin


  Kryeministri Rama ndodhet në Armeni, ku po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë. Ndërsa ka shpërndarë një video të shkurtër në Instastory, ku Presidenti francez Macron diçka po i tregon kryeministrit tonë dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

  Screenshot nga postimi i kryeministrit Edi Rama në Instastory.

  Nga zhurma nuk dëgjohet konkretisht se ç’po ju thotë lideri francez dy krerëve shqiptarë. Por nga gjestet duket se po flasin për diçka serioze. Rama dhe Thaçi dëgjojnë me shumë vëmendje Macron-in./ Copyright Tiranapost.al