• Shqip
 • English
 • E hënë, 14 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Luiza Gega na bënë sërish krenarë, fiton në Shkup


  Luiza Gega fitoi në garën e 3.000 m me pengesa në Ligën e 3-të të turneut kontinental të Atletikës, që po mbahet në Shkup.

  Atletja shqiptare arriti ta përfundonte për 9 minuta 25 sekonda garën dhe ishte e vetmja që e përfundoi në 10 minuata.

  Gara u mbajt në Shkup të Maqedonisë së Veriut, ndërsa pak më herët njoftoi se do të marrë pjesë në lojërat olimpike “Tokyo 2020”./ Tiranapost.al

  View this post on Instagram

  𝙊𝙡𝙮𝙢𝙥𝙞𝙘 𝙎𝙩𝙖𝙣𝙙𝙖𝙧𝙩 ✔️ 𝙍𝙤𝙖𝙙 𝙩𝙤 𝙏𝙊𝙆𝙔𝙊 2020 Sapo preva bileten per ne lojrat olimpike Tokyo 2020, jam vertet super e lumtur qe do te jem per here te dyte “sportiste me norme olimpike”. Dje garova ne garen 3000m me pengesa ne Ligen e Europes,konkurenca nuk ishte ne nivelin tim vendosem me trainerin te benim nje gare testuese ku dhe te arrinim kapjen e normes dhe ashtu ndodhi 🙌🏻. Gjithashtu e lumtur qe i dhash piket maksimale (13 pike) ekipit tim kombetare🔴⚫️, ku te njejten gje do te synoj dhe sot ne garen 5000m ti jap perseri dhe 13 pike te tjera 🙌🏻. Faleminderit per suportin @olympicalbania @raiffeisen.bank.shqiperi @springalbania @policiaushtarake @federataatletikes @klubi_sportiv_tirana #roadtodoha2019 #roadtotokyo2020 #happygirl #proudalbanian #raiffeisenbankshqiperi

  A post shared by Luiza Gega (@luizagega) on

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected] ose 068 408 1690