• Shqip
 • English
 • E shtunë, 19 Tetor 2019
 • Shqip
 • English
 • Sport Të gjitha

  Luis Enrike në kërkim të trofeut në ndeshjen e fundit si trajner i Barcelonës


  Luis Enrique kërkon ta mbyllë me trofe aventurën te Barcelona. Kupa e Mbretit është titulli i vetëm i mbetur në dispozicion të katalanëve, pas zhgënjimit në La Ligan spanjolle dhe në kupat e Europës.

  Mbrëmjen e kësaj të shtune, “blaugranat” do të luajnë finalen e kupës përballë Alaveshit, në atë që do të jetë ndeshja e fundit në stadiumin “Vicente Calderon” të Madridit.

  Tre vjet më parë, Luis Enrique e nisi aventurën në stolin e Barçës duke fituar Champions, kampionatin dhe kupën.

  Në vitin e dytë skuadra fitoi dy trofetë në Spanjë, ndërsa në këtë sezon kupa është ngushëllimi i vetëm, me mungesën e Luis Suarez të pezulluar për finalen, që pritet të peshojë.

  Reklamo biznesin tënd në TIP Na kontakto në [email protected]